همه چیز در مورد کنکور - اخبار علمی فرهنگی آموزشی

برنامه ریزی روزانه برای کنکور

برنامه ریزی روزانه برای کنکور

دسته بندی : کنکور تاریخ : جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

این بار در دیجی کنکور می خوایم مقاله بنویسیم در رابطه با برنامه ریزی روزانه برای کنکور ! در این مقاله ابتدا براتون توضیح میدم یک برنامه ریزی روزانه برای کنکور باید چه ویژگی هایی داشته و در انتها نمونه برنامه ریزی روزانه رو در اختیارتون قرار می دیم. با ما یعنی تیم تحریریه دیجی کنکور همراه باشید. یه نکته بگم که قانع بشید این مقاله از محتوای با کیفیت و نابی برخورداره اینه که دیجی کنکور در سه سال قبل برترین نهاد برنامه ریزی کنکور از دیدگاه دانش آموزان انتخاب شده است. حالا از این دیدگاه نگاه کن که برترین نهاد برنامه ریزی در ایران این بار مقاله ای در ارتباط با برنامه ریزی روزانه منتشر کرده و نمونه برنامه ریزی روزانه رو در اختیارتون قرار داده. این مقاله رو بخونید و مثل سایر مقاله های دیجی کنکور ازش لذت ببرید.

برنامه ریزی روزانه برای کنکور

ویژگی های برنامه ریزی روزانه برای کنکور

یک برنامه ریزی روزانه برای کنکور برای این اثر بخشی مناسبی داشته باشه، باید ویژگی های بسیاری داشته باشه. کوچترین خطا در برنامه ریزی روزانه برای کنکور میتونه به نتیجه ی اشتباه منتهی بشه. بچه ها قدر روز های مونده تا کنکور رو بدونید و نهایت استفاده رو از اونا بکنید. و حواستون باشه یه موقع با یک برنامه ریزی اشتباه خدایی نکرده این فرصت گرانبها و با ارزش رو از دست ندید.

۱- برنامه ریزی روزانه برای کنکور باید آینده نگرانه باشه!

حالا یعنی چی برنامه ریزی روزانه برای کنکور باید آینده نگر باشه!! یعنی اینکه فقط به همون روز توجه نکنه و حواسش به روز های دیگه هم باشه! بزار یه مثال برات بزنم! یه دونده دو و میدانی فرض کن تو یه مسابقه ای شرکت کرده باشه که باید ۱۰۰۰ متر بدود! حالا اگر این دونده عزیز و دوست داشتنی ۸۰ درصد انرژی شو در ۱۰۰ متر اول مصرف کنه! به نظر شما در این مسابقه چندم میشه؟ خب معلومه این دونده در این مسابقه نتیجه ی افتضاحی میاره! این دونده در این مسابقه از مغزش استفاده نکرد و فقط مثل اسب دوید!!

و در ۸۰ درصد انرژی شو برای ۱۰ درصد مسیر تلف کرد و رفت و فقط ۲۰ درصد انرژی شو برای ۹۰ درصد ادامه مسیر نگه داشت. حالا شما هم به همین موضوع توجه کنید! کنکور یک روز یا دو روز نیست! برای یک روزتون طوری برنامه ریزی نکنید که یک ماه بعدش از شدت خستگی نتونید درس بخونید.

نکته ی اخلاقی: جو گیر نباشید و مثل دونده ی قصه ی ما ، بلانسبت شما ، مثل اسب نباشید. باهوش برنامه ریزی کنید!

۲- برنامه ریزی روزانه برای کنکور نباید تک درس باشه!

بیماری عجیبی که بین کنکوری ها رواج پیدا کرده که در یک روز بیشتر از یک درس را مطالعه نمی کنند. همه هم این استدلال رو می کنند که ما اگر در یک روز بیشتر از یک درس را مطالعه کنیم نمی توانیم به صورت عمقی درس ها را یاد بگیریم! یک سوالی که من از همه ی این دوستان عزیز دارم! اینه که دوست عزیز من شما فردا کنکور داری یا پس فردا؟! فرض کنیم که امروز مثلا نیمه ی اول فصل اول یکی از دروس رو به صورت ۱۰۰ درصد یاد گرفتی !؟ آیا فردا شما کنکور اون فصل رو داری !؟ اگر این همه تایم بزاری برای اون مبحث و وقت دوره کردن رو از دست بدی، آیا به نظرت روز کنکور و بعد از گذشت چند ماه و بدون دوره کردن هنوزم ۱۰۰ درصد تسلط داری!؟ معلومه که نه !

حالا یه سری از دوستای عزیز هم می گن ما روزانه یک درس رو می خونیم و تسلط ۱۰۰ درصد پیدا میکنیم. و دوره هم می کنیم یعنی روز هایی رو برای دوره اختصاص می دیم و به همین ساگی در کنکور موفق میشیم. تنها جمله ای که می تونم بگم و درخور باشه اینه که تو خواب هم با این شیوه موفق نمیشید!! چه برسه تو دنیای واقعی ! یه دو دو تا چار تای سادس! که می فهمید با این روشباید ۱۵ سال برای کنکور درس بخونید! ولی شما ۱ سال وقت دارید!

نکته اخلاقی: لج باز نباشید و واقع بین باشید. باهوش برنامه ریزی کنید!

۳-برنامه ریزی روزانه کنکور باید دارای ساعت مطالعه منطقی باشه!

تنها جمله ایکه می تونیم بگم اینه که در برنامه ریزی جو گیر نشید و یهو یه ساعت مطالعه خیلی رویایی برای خودتون در نظر نگیرید! این هم یک بیماری شایع است! جوگیر شدن رو میگم! بچه های کنکور یهو یه سری الهامات بهشون میشه و تصمیم می گیرن از امروز با برنامه ریزی درس بخونن! بعد یه کاغذ میزارن جلوشون و روز ۱۵ ساعت برای خودشون برنامه ریزی می کنن! بعدش حتی روز اول برنامه رو هم نمی تونن کامل اجرا کنن! پس من از شما عاجزانه خواهش میکنم ساعت مطالعه منطقی داشته باشید! یه طوری که حداقل خودتون بتونید اجراش کنید!!

نکته ی اخلاقی : روز اول برنامه ریزی جوگیر نشید و فضایی برنامه ریزی نکنید! باهوش برنامه ریزی کنید!

۴- شما نیاز به استراحت هم دارید!

حالا می ریم سراغ یکی دیگه از بیماری های شایع بین بچه های کنکور که فقط برای درس خوندنشو برنامه ریزی میکنن. انگار خودشون رو مثل یک ربات مطالعه تصور می کنن! یعنی در روز فقط باید درس بخونن! حالا جالب اینجاست بعد دو ساعت درس خوندن از پا میوفتن! حالا یه دسته دیگه از کنکوری ها یا بهتر بگم برای دانش آموزان در از اون ور بوم میفتن! یعنی وقتی یک ساعت درس می خونن تا یه سر نرن جزایر مدیترانه و برنگردن خستگیشون در نمیره! سعی کنید جزو هیچ کدوم از این دو دسته نباشید! میانگین استراحت برای ۴۵ دقیقه تا یک ساعت مطالعه حدود ۱۵ دقیقه هستش و سعی کنید همیشه این قانون رو رعایت کنید!

نکته ی اخلاقی : شاید باورتون نشه ولی شما هم نیاز به استراحت دارید!! باهوش برنامه ریزی کنید!

۵- در طول یک روز دروس اختصاصی و عمومی رو با هم مطالعه کنید!

نکته ی مهم بعدی که برنامه ریزی روزانه برای کنکور از اهمیت بالایی برخورداره اینه که در یک روز فقط دروس اختصاصی رو مطالعه نکنید یا فقط دروس عمومی رو مطالعه نکنید. یعنی هر روز مثل این شخصیت های معروف اینستاگرامی شما هم باید ترکیبی بزنید! یه ترکیبی پروو هاا !! ترکیبی از دروس عمومی و اختصاصی! و با اختصاص حدود ۷۰ درصدی وقت به دروس اختصاصی! همیشه سعی کنید در پیک انرژی تون دروس اختصاصی رو مطالعه کنید! به هیچ عنوان این نکته مهم رو فراموش نکنید! و هر روز در برنامه ریزی حواستون بهش باشه!

نکته ی اخلاقی : همیشه در طول روز ترکیبی مطالعه کنید. باهوش برنامه ریزی کنید.

نمونه برنامه ریزی روزانه

حالا می رسیم به بخش جذاب این مقاله یعنی نمونه برنامه ریزی روزانه که در طول این سال ها توسط دیجی کنکور عرضه شده و دیجی کنکور را به عنوان برترین نهاد برنامه ریزی کشور کرده است. در این بخش تصاویری برای شما قرار داده شده شده است که هر کدام نمونه برنامه ریزی روزانه برای فصل های مختلف سال است که توسط دیجی کنکور عرضه شده است. نمونه برنامه ریزی روزانه های زیر را ببینید و از شون لذت ببرید. اگر هم با دقت به نمونه برنامه ریزی روزانه دیجی کنکور دقت کنید ، اونجاست که متوجه میشید که چرا دانش آموزان کنکوری سل های قبل دیجی کنکور را به عنوان بهترین نهاد برنامه ریزی کشور انتخاب کرده اند. دیگه پر حرفی نمی کنم و از نمونه برنامه ریزی روزانه زیر لذت ببرید. ۳ نمونه برنامه ریزی روزانه در زیر قرار گرفته شده است.

تصویر زیر نمونه برنامه ریزی روزانه برای تابستان کنکور ۹۷ می باشد که توسط دیجی کنکور عرضه شد. تصویر زیر نمونه برنامه ریزی روزانه ، که تحت عنوان برنامه ریزی ۴ ماهه برای کنکور عرضه شد. تصویر زیر نمونه برنامه ریزی روزانه که برای پاییز سال ۹۶ می باشد.

منبع : دیجی کنکور

هرسوالی در ارتباط با برنامه ریزی روزانه برای کنکور دارید، در کامنت ها از ما بپرسید!! و در کمترین زمان ممکن پاسخ شما رو خواهیم داد.

نوشته برنامه ریزی روزانه برای کنکور اولین بار در دیجی کنکور – برنامه ریزی برای کنکور – مشاوره کنکور. پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.