همه چیز در مورد کنکور - اخبار علمی فرهنگی آموزشی

برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸

برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸

دسته بندی : کنکور تاریخ : جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

آیا شما به برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ نیاز دارید ؟ بله معلومه که نیاز دارید! مگه میشه بدون برنامه ریزی درسی برای کنکور ، درس خوند؟ معلومه که نمیشه! معلومه درس خوندن بدون برنامه و بی هدف هیچ نتیجه نداره و شما رو به اون هدفتون نمی رسونه. حالا موضوع بعدی اینه که ما برنامه ریزی داریم تا برنامه ریزی … یه برنامه ریزی شما رو به هدفتون که همون نتیجه ایده آل در کنکور سراریه می رسونه و یه برنامه ریزی هم شما رو به دانشگاه پرت در یک رشته پرت تر می رسونه!

برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸

الان که من دارم این مقاله رو می نویسم هنوز زمان زیادی تا کنکور ۹۸ مونده!

و اگر شما الان که دارید این مقاله رو در سایت دیجی کنکور می خونید، حواستون باشه، قدر این زمان رو بدونید و نزارید دیر بشه. نزارید روزی بشه که به جای سرچ کردن برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ ، کلمه ی دیگه ای رو در گوگل سرچ کنید. نزارید به قدری نزدیک به کنکور بشید، که استرس بالا نزاره شما به خوبی درس بخونید. قدر این زمان رو بدونید. حاضرم بنویسم و امضا کنم، اگر هر دانش آموزی با یک برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ حتما حتما یک نتیجه فوق العاده در کنکور ۹۸ کسب می کنه ولی به شرط ها و شروطه ها… اگر و فقط اگر به موقع شروع کنه!

برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ ، در چه صورتی می تونه ما رو به نتیجه برسونه؟

اگر به موقع مطالعه برای کنکور رو شروع کنی!

اون موقع می تونید قطعا با یک برنامه ریزی درسی ، به نتیجه ی فوق العاده در کنکور سراسری برسی. حالا به موقع شروع کردن یعنی چی ؟ یعنی از کی باید شروع کنیم؟ اگر می خوای از موفقیت تو کنکور خودت مطمین باشی، از تابستون شروع کن. بهانه نیار ….. یعنی خیلی رک و واضح بگم بهانه ی الکی نیار… که آقا من از پاییز شروع می کنم و از اون موقع روزی ۱۲ ۱۳ ساعت درس می خونم و دیگه مشکلی وجود نداره و …. اشتباه سیل عظیم از دانش آموزا همینه . در شروع کردن برای مطالعه کنکور تعلل می کنن. یا میگن اوکیه ما از تابستون شروع میکنیم ولی به محض اینکه تابستون شروع میشه ،میرن مسافرت و گردش و عشق و حال!

برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ از تابستون شروع میشه!

ما نمیگیم نری عشق و حال! اتفاقا ما تشویقت می کنیم که اخر هفته رو بری شمال و جوج بزنی !!

یعنی ازت می خوایم درس بخونی و در کنارش تفریح کنی ! نه اینکه تفریح کنی و درکنارش درس بخونی!! خیلی از بچه ها این دوتا رو جابه جا انجام میدن!! بزا یه نکته بهت بگم که خیالتو راحت کنم . به نظرت چند درصد از کنکوریا درس خوندن رو از تابستون شروع می کنن؟ اگه بهت بگم کمتر ۵ درصد قطعا تعجب میکنی و میگی نه آقا تعدادشون خیلی بیشتره. نه همینه . طبق آمار مرکز آماری دیجی کنکور کمتر از ۵ درصد دانش آموزا هر ساله ، مطالعه برای کنکور سرارسری رو از تابستان شروع می کنن. پس ببین از از تابستون شروع به درس خوندن بکنی ، حداقلش از ۹۵ درصد دانش آموزا جلو میوفتی ….. آخه چی بهتر از این . پس فکر می کنم تا همین الانشم قانع شده باشی ، که باید حتما از تابستون شروع کنی. پس دیگه من بیشتر از این توضیح نمیدم.

برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟

حالا می خوایم باهم به بحث بشینیم که برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ باید چه ویژگی هایی داشته باشه و در چه صورتی می تونه باعث موفقیت شما در در کنکور سراسری بشه.

۱- برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ ، باید شخصی سازی شده باشه!

خیلی واضح و مشخصه که برنامه ریزی هر کسی باید مختص خودش باشه! مگه میشه با یک برنامه نیاز همه ی آدم ها رو برطرف کرد ؟!! پس نمیشه ! متاسفانه تعداد بسیار زیادی موسسات سودجو یک برنامه ریزی با ساعت های مطالعه ی بالای ۱۲ ساعت برای دانش آموزا انجام میدن و در نهایت همون یک برنامه ریزی رو به تعداد زیادی از دانش آموزا میدن و تعداد زیادی از دانش آموزا رو به خاک سیاه می نشونن!!

۲- برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ ، باید قابل اجرا باشه ! یه برنامه ریزی فضایی به درد خاصی نمیخوره !!

آخه اینم خیلی واضحه !! یه برنامه ریزی با روزی ۱۴ ساعت مطالعه در روز رو نمیشه از روز اول اجرا کرد که آخه !! به خدا رتبه ۱ کنکور هم اینطوری برنامه ریزی نمی کرده برای خودش . حالا ساعت مطالعه رو بزاریم کنار ، بازم فاکتور های زیادی باید یک برنامه داشته باشه که قابل اجرا باشه. مثل چینش درست دروس ، بازه های زمانی درست برای مطالعه ، وقت استراحت های مناسب بین مطالعه ، ترتیب درست دروس اختصاصی و عمومی و …. یه عامه فاکتور دیگه. در واقع برنامه ریزی یک فرایند اصولی و مهندسی می باشد که متاسفانه در ایران هر کسی اقدام به انجام برنامه ریزی می کنه و هزاران دانش آموز با استعداد رو با توصیه های خود بدبخت میکند!!

۳- برنامه درسی برای کنکور ۹۸ ، باید توسط افرادی انجام بشه که حداقل خودش تو کنکور نتیجه مناسبی کسب کرده باشه!!

از قدیم گفتن تو وقتی سفال گری بلد نباشی، نمی تونی به کس دیگه ای سفال گری یاد بدی!

تو کنکور هم همینطوره! وقتی کسی که می خواد برای شما برنامه ریزی انجام بده ولی خودش رتبه نزدیک ب شماره موبایل من آورده ! قطعا شما با اون برنامه ریزی به نتیجه نمیرسی. اگر اون طبیب خوبی بود او حال خودشو خوب می کرد!! اگر روش های اون شخص درست بود، حداقل خودش تو کنکور نتیجه ی مناسبی میاورد!

برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ ، باید خیلی ویژگی های دیگه هم داشته باشه در اصل باید توسط یک جای مناسب و قابل اعتما انجام بشه وگرنه نتیجه ی خاصی در بر نداره. یک نکته خیلی مهم اینه که مطالعه با یک برنامه غیر اصولی با مطالعه بدون برنامه هیچ تفاوتی نداره و خیلی وقتا مطالعه بدون برنامه بهتر از مطلعه با برنامه غیر اصولی و مزخرف که توسط افرادی با اصلاعات کم ارائه میشه هستش!

نمونه برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸

الان می خوام برات چن تا نمونه از برنامه ریزی درسی برای کنکور که توسط تیم دیجی کنکور آماده شده قرار بدم که متوجه بشی، برنامه ریزی واقعی ینی چی و چه تفاوتی با سایر برنامه ریزی ها چه از لحاظ ظاهری ، چه از لحاظ محتوایی. زیاد صحبت نمی کنم و برو سریعتر نمونه های برنامه ریزی درسی برای کنکور رو ببین و حالشو ببر!

عکس زیر نمونه ای باز برنامه ریزی ۴ ماهه دیجی کنکور است که در سال ۹۶ منتشر شد. عکس زیر نمونه ای از برنامه ریزی دیجی کنکور برای تابستان کنکور ۹۷ می باشد. عکس زیر نمونه ای باز برنامه ریزی ۴ ماهه دیجی کنکور است که در سال ۹۶ منتشر شد.

نمونه برنامه ریزی درسی که توسط دیجی کنکور در سال جاری یعنی سال ۹۷ منتشر شد را مشاهده کردید؟ اگر آره با دقت تر دقت کنید! حالا چرا؟ چون ما خیلی وقت گذاشتیم برای این برنامه ریزی ها !

خیلی نکات ریز و درشت رو توش رعایت کردیم ! ب کوچترین و درشت ترین نکات در برنامه ریزی درسی برای کنکور دقت شده! حتی به ظاهر برنامه هم دقت بسیاری شده ! به رنگ ها ، به چینش دروس ! حتی همانگی رنگ ها با فصل هایی که این برنامه ها منتشر شده هم دقت شده! توجه به همه ی این نکات باعث شده است که دیجی کنکور بشه برترین نهاد برنامه ریزی درسی برای کنکور و محبوب ترین مرکز برنامه ریزی از دیدگاه دانش آموزان. به زودی برنامه ریزی درسی برای تابستون در دیجی کنکور عرضه خواهد که باز هم می خوایم تاریخ سازی کنیم و بهترین باشیم.منتظر برنامه ریزی تابستان دیجی کنکور باشید…

دانلود برنامه ریزی درسی برای کنکور

ما تا اینجای کار هم براتون توضیح دادیم که ویژگی های برنامه درسی برای کنکور چیا باشن و چن تا از نمونه های برنامه ریزی رو براتون گذاشتیم تا ببینید که برنامه ریزی با کیفیت برای کنکور چه شکلیه. حالا میخوام براتون نمونه هایی را برای دانلود برنامه ریزی درسی برای کنکور بزارم. تیم پر تلاش دیجی کنکور در حال آماده سازی نمونه ها هستند به زودی نمونه ای هایی رو برای دانلود برنامه ریزی درسی برای کنکور قرار می دیم. منتظر نمونه های دیجی کنکور باشید و با دانلود برنامه ریزی درسی برای کنکور از نمونه های برنامه ریزی دیجی کنکور لذت ببرید.

هرسوالی در ارتباط با برنامه ریزی درسی برای کنکور دارید، در کامنت ها از ما بپرسید!! و در کمترین زمان ممکن پاسخ شما رو خواهیم داد. منبع: دیجی کنکور

نوشته برنامه ریزی درسی برای کنکور ۹۸ اولین بار در دیجی کنکور – برنامه ریزی برای کنکور – مشاوره کنکور. پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.